3, 2, 1 Start!

Witaj!
Pierwszy wpis na moim pierwszym blogu – hmmm, to taki swoisty „pierwszy raz” i to publicznie 😉
Jak onegdaj mawiali fachowcy starej daty: „Bez majzla i młota, to nie robota”.
Ale do rzeczy… Majsterkowanie to jedna z moich  życiowych pasji od małego. Narzędzia były i są jednymi z moich ulubionych zabawek. Kto jednak doświadczył wykonywania prac warsztatowych w domu wie, jak ważnym pomieszczeniem jest warsztat. Trochę czasu upłynęło i w końcu doczekałem się.
Niedawno minął równy rok od momentu, gdy „projekt warsztat”  przeszedł z fazy plan, do fazy realizacja. Garaż <15m2 nie jest pewnie idealnym miejscem na warsztat, ale …”bez przesady”. To zostawmy ogrodnikom 😉
Jeszcze w pierwszych dniach kwietnia ubiegłego roku mój garaż wyglądał tak…

Obecnie prezentuje się „nieco lepiej” i zasługuje już chyba na miano warsztatu.

Pomimo skromnej powierzchni udało mi się jak dotychczas upchnąć (dosłownie) wszystkie istotne elementy wyposażenia warsztatu stolarskiego, które uważam za niezbędne do w miarę komfortowej pracy z drewnem (i nie tylko), a garaż nadal pełni funkcję zgodną z nazwą…

W międzyczasie sporo czasu poświęciłem na edukację w temacie prac stolarskich i szukanie warsztatowych inspiracji. O dziwo nie znalazłem zbyt wielu polskich źródeł dotyczących tej, czy podobnej tematyki. Pomyślałem więc, że może kiedyś  komuś posłuży to za inspirację. Ten blog chciałbym poświęcić wszystkim moim około warsztatowym aktywnościom i opisać trochę swoich doświadczeń. Zainteresowanych tematyką zapraszam do lektury kolejnych wpisów.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

2 odpowiedzi na “3, 2, 1 Start!”

  1. Cześć,
   Górna powierzchnia blatu jest zamocowana na wysokości ~1m od posadzki. To niby dość wysoko, ale pozwala mi to na dość wygodną pracę na stojąco.
   Pozdrawiam,
   Wojtek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.